-, Uncategorised-Göcek’te Yelken Zamanı

Göcek’te Yelken Zamanı

Göcek’te Yelken Zamanı

Yılın en sıcak ayı olan Ağustos Ayı’na girmiş bulunuyoruz. Özellikle bu yıl, Ağustos sıcağına denk gelen bayram tatilinin de uzun olma fırsatını kaçırmamak gerekir. Göcek Koyları eşsiz doğası ve denizi ile keyifli tatil yapacağınız bir bölge. 

{loadposition adsenseposition2}

 

Göcek, ülkemizin en güzel yelken bölgelerinin başında geliyor. 25 derecenin üzerindeki deniz sıcaklığı, coğrafi konumundan dolayı kapalı bir bölge olduğundan dalga yapmaması ve neredeyse yaz mevsiminin tüm günleri fırtınamsı rüzgar esmemesi.

 

Göcek’te Tatilin adı Yelkendir

Göcek’in karadan araç veya yürüme ile ulaşımı olmayan 25’den fazla koyu bulunmaktadır. Bu koyların deniz lacivert, doğası deniz seviyesine kadar yemyeşildir. Bu güzel koylara en keyifli ulaşabileceğiniz ve konaklayabileceğiniz en keyifli yol ise yelkenlilerdir. 

 

 

 

Göcek’te yelken yapmak özellikle acemi denizciler için de güvenlidir. Denizi durgundur, rüzgarı sakindir, suyu temizdir, kapalı bir coğrafyadır. Karadan ulaşımı olmayan bazı koylarda sadece yatçılara hizmet eden restaurantları vardır.

 

Göcek’te Yelkenli Kiralama Tavsiyesi

Genellikle yelkenli yatçılığın lüks olduğu ve fiyatların yüksek olduğu düşünülür. Bir bakıma doğrudur ancak 2003 yılında Göcek Merkez’li kurulan ve uygun fiyatları ile orta kesime de yelkenciliği sevdirmeyi hedefleyen Budget Sailing dışında böyledir. 

Keyifle yelken seyri hedefleyenlere, 3-4 kişilik gruplar halinde yelken tatili düşünen tüm herkes için uygun fiyatlı alternatifleri Budget Sailing’den bulabilirsiniz. Şirketin kurucusu Hasan Bey, her türlü desteği güler yüzlü ile sağlayacaktır. Budget Sailing Turkey.com

 

Göcek’te Koylar

Göcek’teki koyların bir kısmı bakirdir, yerleşim yoktur, bir kısmında ise sadece restaurantlar bulunur. Ayrıca demir atma konusunda zorlanan denizciler ve dip yapısının bozulmasını engellemek için koylarda boş tonoz şamandıralarına bağlanabilir. Bunlar turuncu renklidir, rahatlıkla görülür.

 

 

Denizde Hizmet

Göcek’te yatçılar için sürekli olarak koylardaki tekneleri gezen market, gözlemeci, dondurmacı bulabilirsiniz. Örneğin Migros’un iki katlı 30 metre boyunda motoryatı, Carrefour’un guleti, Göcek Market teknesi gibi, sizi karaya uğrama ihtiyacı duyacağınız tüm ürünleri sağladıkları için rahat ettirecek ve tatilinizi keyifli yapacaktır. Üstelik fiyatlarda karadakiler ile aynıdır.

 

Göcek Koyları’nda Yemek

Göcek’te Küçük Sarsala, Göbün, Tersane Adası, Bedir Rahmi, Hamam Koyları’nda yöre halkının işlettiği restaurantlar bulunur. Bunların bir kısmının suyu taşıma ve elektriği güneş panelleri, yiyecekler ise tekneler ile getirilir. En güzel yeri olan restaurantlardan biri Küçük Sarsala Koyu’nda bulunur. İşletmecisi Sezgin Bey, teknelerin bağlanması için destek olur, duş ve toilet imkanı vardır. Restaurantın doğası ve lezzetleri harikadır.

 

Göcek’te Yelken Hizmeti

Tekneniz ile Göcek’teyseniz, her türlü bimini beya yelken tamirlerinizi yaptırabileceğiniz bir loft da bulabilirsiniz. Mert ve Serkan Bey’ler, One Sails markası altında hem yelken, bimini, sprayhood üretimi hem de tamirlerini en iyi fiyatlarla kaliteli olarak yapmaktadırlar.

 

Tavsiyelerimiz;

Yelkeli kiralamak için, Budget Sailing Turkey.com‘dan Hasan Bey 0536 818 04 05

Koylarda yemek için, Küçük Sarsala’dan Sezgin Bey 0542 235 50 67

Yelken tamir/bakımları için, One Sails’dan Mert Bey 0533 722 62 32 

 

 

denizgiray

Deniz Giray

deniz@denizgiray.com

 

 

By |2019-06-03T12:56:05+00:00Ağustos 3rd, 2018|Categories: Haberler, Uncategorised|Yorum yok

Siz de fikrinizi belirtin