-, Uncategorised-Asmalı Barınağı / Marmara Adası / Seyir Rotaları

Asmalı Barınağı / Marmara Adası / Seyir Rotaları

Asmalı Barınağı / Seyir Rotaları 

Özellikle yatçıların ilk bahar aylarında güneye doğru seyirlerinde sığabilceği yerler listesinde Asmalı Barınağı’nın yeri önemlidir. Asmalı Barınağı, İstanbul’dan yaklaşık 70 deniz mili uzaklıktadır ve Marmara Adası’nın güney tarafında kalır. Asmalı oldukça küçük bir köydür ve kış aylarında nufüsü çok azdır. 

 

Liman, tüm rüzgarlara kapalıdır ve oldukça korunaklıdır. Liman içerisinde derinlik yaklaşık 4 metredir ve liman içerisinde tonoz sistemi yoktur, demir atılarak kıçtan kara bağlanılabilinir veya beton iskele aborda olunabilir. Limanın bir işletmecisi yoktur, çevredeki balıkçılar, siz yanaşacağınız zaman size destek verirler. Konaklama ücreti ve elektrik-su hizmeti sağlanmamaktadır.

 

 

Genellikle, rahatça yer bulunduğu ve korunaklı olduğu için Marmara Adası konaklamaları için oldukça ideal bir yerdir. Asmalı da ihtiyaçlarınızın temini için küçük bir market bulunur. Market aynı zamanda tost da yapmaktadır ve misafirlere karşı oldukça ilgilidir.

Yaz aylarında, balık yiyebileceğiniz küçük bir restaurant vardır fakat bir çok zaman kapalıdır. Asmalı, sakinliği ve korunaklılığı bakımından sevdiğimiz yerlerden biridir. 

 

denizgiray

Deniz Giray

deniz@denizgiray.com

 

 

By |2019-06-03T12:56:29+00:00Mayıs 27th, 2018|Categories: Haberler, Uncategorised|Yorum yok

Siz de fikrinizi belirtin