--Küçük Sarsala Koyu

Küçük Sarsala Koyu

Küçük Sarsala Koyu

Küçük Sarsala Koyu, Göcek civarındaki en güzel koylardan biridir. Büyük Sarsala Koyu’nun güneyinde kalır ve yeşillikler içerisinde, adete özel bir koy gibidir.

Küçük Sarsala Koyu huzur bulmak isteyenler için eşsiz bir koydur. Karadan ulaşımı yoktur, çam ağaçlarının yeşillikleri içerisinde ve masmavi deniziyle dinlemek için harika bir yerdir.

Küçük Sarsala’da yemeklerinin lezzetiyle bilinen bir köy işletmesi vardır. Sahipleri de oldukça yardımsever ve ilgili kişilerdir. Sarımsaklı köy ekmeği, menemeni ve balıklarının lezzetiyle, koyun güzelliği birleşince keyif almamanız neredeyse imkansız olmaktadır.

Sabahları güneş saat sabah 8:00’den sonra koya ulaşmaktadır. Akşamüstleri ise Göcek Koyu’nun doyumsuz manzarası ile güneşi batırırsınız.

İşletmenin yaptığı derme çatma ahşap iskelelere, misafir yatlar için tonoz döşenmiştir ve yaklaşık 40 tekne bağlama kapasitesi vardır.

Elektrik ve su imkanı kısıtlıdır . Su, Sarsala Koyu’ndan tekne ile taşımayla gelmektedir. Elektrik ise güneş panellerinden sağlanmaktadır.

 

By |2019-01-29T11:07:43+00:00Nisan 4th, 2013|Categories: Gezi Rehberi|Yorum yok

Siz de fikrinizi belirtin