--Yelken Sınıfında Olimpiyatta 2. Kota

Yelken Sınıfında Olimpiyatta 2. Kota

yelkenrio2016kotasi-1

Yelkende 2. Olimpiyat Kotası

Yelkende, Laser Radial Bayanlar Dünya Şampiyonası’nda yarışan milli sporcumuz Nazlı Çağla Dönertaş 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkını kazandı 470 sınıfında Deniz Çınar – Ateş Çınar ikilisinden sonra yelken sınıfında ikinci kotayı Nazlı Çağla Dönertaş’la aldık. 

.

 

 

 

 

 

 

 

17 Kasım – 26 Kasım tarihleri arasında Umman’da gerçekleşen Laser Radial Bayanlar Dünya Şampiyonası’nda 38 sporcuyla mücadele eden milli sporcumuz ülkemizin adını kota için mücadele eden ilk dört ülke arasına taşıdı ve olimpiyat vizesini alarak Rio’ya katılma hakkı elde etti. 

 

Nazlı Çağla Dönertaş Olimpiyat Oyunları’nda ikinci kez ülkemizi temsil edecek. Milli sporcumuz 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda da ülkemizi temsil etmişti. Umarız Londra’da edindiği tecrübeyi, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda madalya ile taçlandırır.

 

yelkenrio2016kotasi-2

 

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı M. Serhat Belli ve Başkan Vekili Sayın Naci Kuriş de sporcumuza destek vermek için Umman’daydı. Belli: “Göreve geldiğimiz günden beri, tüm olimpiyat sporcularımızı titizlikle takip ediyoruz. Çalıştığımız yerli yabancı profesyonel antrenörlerimizle beraber onlara özel programlar hazırlıyoruz. Bütçe sınırlamasına gitmeden yaptığımız programların en doğru şekilde uygulanmasını da sağlıyoruz. Federasyon olarak sporcularımızın her zaman destekçisi olduk. Olmaya da devam edeceğiz. Hep söylediğimiz gibi, güven olmadan başarı gelmiyor. Sporcularımıza güvenerek, onlara inanarak ilerledikçe, Nazlı gibi diğer sporcularımızdan da sevindirici haberler gelmeye devam edecektir. Kendisini gösterdiği gayret için yürekten tebrik ediyorum. Tüm sporcularımızın olduğu gibi Nazlı’nın da olimpiyat yolculuğunda her zaman yanındaydık ve yanında olmaya devam edeceğiz. Nazlı’nın başarısı tüm camiamızın başarısıdır. İnanıyoruz ki diğer sınıflarda da, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde edeceğiz.” dedi.

 

Kaynak : TYF 

By |2015-11-26T23:08:01+00:00Kasım 26th, 2015|Categories: Yelken Bilgileri|Yorum yok

Siz de fikrinizi belirtin