Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Yelkenli de Ekip Seçimi

Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. 

.

yelkenlikiralamaekip-1 

 

Arkadaşlarınızı Önceden Bilgilendirin

 

Öncelikle hiç yelkenli teknede bulunmamış kişileri, teknenin boyutları ve imkanları konusunda uyarmanız gerekmektedir. Ortalama 40 feet (12 metre) boyunda ve 3 kamaralı bir yelkenliye 5-6 kişi ekip oluşturduysanız, kalabalıklık olmanın sınırındasınız demektir.

 

Yeterli Suyun Olmadığını Önceden Belirtin

 

Bir yelkenli teknede güneşlenme yerlerinin bol olmadığını, uzun süre duş yapmak için yeterli suyun olmadığını, şampuan kullanmanın doğaya zarar verdiği gibi bir çok konuyu belirtmek gereklidir. Yelkenli teknelerin çok lüks olanları haricindekilerde elektrik, su, toilet, depolama her zaman kısıtlı olmaktadır.

 

Fazla Israrcı Olmayın

 

O yüzden arkadaşlarınızı yelkenli tekne kiralama konusunda davet ederken, bu olasılıkları önceden belirtmeniz gereklidir. Aksi halde hayatınızın en kötü tatilini yaşayabilirsiniz :) 

 

iyi seyirler dilerim; 

     
denizgiray  

 

Deniz Giray

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.