Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Yelkenlide Ekip Seçimi

Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. 

.

yelkenlikiralamaekip-1 

 

Arkadaşlarınızı Önceden Bilgilendirin

 

Öncelikle hiç yelkenli teknede bulunmamış kişileri, teknenin boyutları ve imkanları konusunda uyarmanız gerekmektedir. Ortalama 40 feet boyunda ve 3 kamaralı bir yelkenliye 5-6 kişi ekip yaptıysanız kalabalıklık sınırındasınız demektir.

 

Yeterli Suyun Olmadığını Önceden Belirtin

 

Bir yelkenli teknede güneşlenme yerlerinin bol olmadığını, uzun süre duş yapmak için yeterli suyun olmadığını, şampuan kullanmanın doğaya zarar verdiği gibi bir çok konuyu belirtmek gereklidir. Yelkenli teknelerin çok lüks olanları haricindekilerde elektrik, su, toilet, depolama her zaman kısıtlı olmaktadır.

 

Fazla Israrcı Olmayın

 

O yüzden arkadaşlarınızı yelkenli tekne kiralama konusunda davet ederken, bu olasılıkları önceden belirtmeniz gereklidir. Aksi halde hayatınızın en kötü tatili yaşayabilirsiniz.

 

iyi seyirler dilerim; 

     
denizgiray  

 

Deniz Giray

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi  Adını oldukça sık duyduğumuz bu kasabayı internetten araştırdığımızda ilgimizi çeken bir fotoğraf ve bilgi bulamadık. Ne üzüm bağları olduğundan, ne şaraplarından ne kulelerinden ne de daracık harika sokakları olduğunun farkında değildik.  .  

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .