Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Akü Bağlantısı Yapmak

Teknedeki aküleri sökerken ve takarken ark veya kıvılcım yapmaması için püf noktaları bilmeniz yeterli olacaktır.  Sadece kutup başlarını doğru sırayla tercih etmeniz size yardımcı olacaktır. 

.

akubaglantisi AKÜ BAĞLANTILARINI TAKARKEN :

Akü bağlantılarını takarken önce kırmızı (+)'yı (+) kutbuna, sonrasında siyah (-)'yi (-) kutbuna bağlarsanız ark oluşumunu engellersiniz. Aynı zamanda bunları yaparken akü şalterlerini kapatırsanız ve akım çeken aletleri kapatırsanız daha güvenli bir bağlantı yaparsınız. 


AKÜ BAĞLANTILARINI SÖKERKEN :

Akü bağlantılarını sökerken önce siyah (-)'yi (-) kutbuna, sonrasında kırmızı (+)'yı (+) kutbuna bağlarsanız ark oluşumunu engellersiniz. 

tekneakusubaglant

Çok Okunanlar

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .  

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenli Kiralık Teknede Ekip Seçimi

Yelkenlide Ekip Seçimi Bir yelkenli tekne kiralayarak tatil yapmayı düşünüyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı küçük ayrıntılar vardır. Ekibinizi iyi seçmeniz küçük ayrıntı gibi görünse de yanlış ekip seçimi sonucunda hayatınızın en kötü tatilimi yapabilirsiniz. Doğru ekip seçimi ile de hayatınızın unutamadığınız tatillerinizden biri olabilir. .