Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Akü Bağlantısı Yapmak

Teknedeki aküleri sökerken ve takarken ark veya kıvılcım yapmaması için püf noktaları bilmeniz yeterli olacaktır.  Sadece kutup başlarını doğru sırayla tercih etmeniz size yardımcı olacaktır. 

.

akubaglantisi AKÜ BAĞLANTILARINI TAKARKEN :

Akü bağlantılarını takarken önce kırmızı (+)'yı (+) kutbuna, sonrasında siyah (-)'yi (-) kutbuna bağlarsanız ark oluşumunu engellersiniz. Aynı zamanda bunları yaparken akü şalterlerini kapatırsanız ve akım çeken aletleri kapatırsanız daha güvenli bir bağlantı yaparsınız. 


AKÜ BAĞLANTILARINI SÖKERKEN :

Akü bağlantılarını sökerken önce siyah (-)'yi (-) kutbuna, sonrasında kırmızı (+)'yı (+) kutbuna bağlarsanız ark oluşumunu engellersiniz. 

tekneakusubaglant

Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi  Adını oldukça sık duyduğumuz bu kasabayı internetten araştırdığımızda ilgimizi çeken bir fotoğraf ve bilgi bulamadık. Ne üzüm bağları olduğundan, ne şaraplarından ne kulelerinden ne de daracık harika sokakları olduğunun farkında değildik.  .  

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .