Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Uludağ ve Kartalkaya'da İlk Kar

Yurdu etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava, Türkiye'nin önemli kayak merkezlerinden Uludağ ve Kartalkaya'ya sezonun ilk karının yağmasına neden oldu.

.

uludagilkkar2015 


Devamını oku: Uludağ İlk Kar Yağdı 2015

Marmaris'te Rüzgarsız Yarış  

MARMARİS Uluslararası Yarış Haftası'nda düzenlenen yelkenli yat yarışlarının ilk günü; rüzgar olmayınca iptal edildi. Marmaris Uluslararası Yat Kulübü tarafından ERGO Sigorta sponsorluğunda bu yıl 26'ıncısı düzenlenen Marmaris Uluslararası Yarış Haftası'nda, rüzgar sürprizi yaşandı.  

.

marmarisyarishaftasi2015-22 


Devamını oku: Marmaris Yarış Haftası Rüzgarsız Başladı

Vatandaş Tatile Gitmiyor! 

Hükümetin 5 günlük tatil paketi açıklaması, 1 Kasım’da yapılacak seçimlere katılımın düşmesini gündeme getirdi. Ancak seçmen tatili değil sandığı seçti. 

.

1kasim2015secimler 


Devamını oku: Vatandaş Tatile Gitmiyor

Türkiye Pirat Ligi Ödülleri Verildi

Türkiye Pirat Ligi’nin ödül töreni Suadiye Yelken Kulübü evsahipliğinde, 21 Ekim 2015 Çarşamba günü, Suadiye Beyaz Fırın’da gerçekleştirildi. Ödül törenine yelken dünyasının önemli isimleri ve bütün sezon pirata destek olmuş sporcular, kulüp yöneticileri ve hakemler katıldılar. 

.

piratligi 


Devamını oku: Türkiye Pirat Ligi Ödülleri Verildi

Şahika Ercümen Rekor İçin Korkuttu! 

Serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen yüzeye birkaç metre kala fenalaşınca acil durum protokolü uygulanarak tekneye alındı. ANTALYA’da kendisine ait 91 metrelik dünya rekorunu 100 metreye çıkarmak isteyen serbest dalış dünya rekortmeni Şahika Ercümen, yüzeye yaklaştığı sırada fenalaşınca ’acil durum protokolu’ uygulanarak tekneye alındı. 

.

sahika 


Devamını oku: Şahika Ercümen Rekorda Korkuttu

Teknelerde Toilet Kokusu

Teknelerde kullandığımız toiletlerin ve toiletlerde kullanılan boru tesisatının zamanla koku yapması olasıdır. Ne kadar temiz toilet kullanımı yapsanız da bu kokudan kurtulma şansınız olmaz. 

.

teknedetoilet 


Devamını oku: Teknelerde Toilet Kokusunun Giderilmesi

Arkas Sailing'in Büyük Başarısı 

Daha önce Türkiye çapında birçok derece elde eden Arkas, 22 ülkeden 115 tekne ve 1000'nin üzerinde sporcunun katıldığı Rolex Middle Sea Race'de 5 günde 606 deniz milini yaklaşık 75 saatte kat etti ve IRC 3 kategorisindeki liderliği aldı.

.

arkassailingrolex1 2 


Devamını oku: Arkas Sailing Yelken Takımı Rolex Başarısı

MASS- MYK Kupası Boğazda

Marmara Yelken Kulübü tarafından MASS Arıtma Sistemler ana sponsorluğunda organize edilmiş olan Kardeşlik Kupası için geri sayım başladı. 25 Ekim Pazar günü İstanbul Boğazında gerçekleşecek yarışta IRC 0, IRC 1, IRC 2, IRC 3, IRC 4 ve Destek sınıfları mücadele edecek. Kayıtlar 23 Ekim 2015 Cuma günü saat 16.00’ya kadar devam edecektir. 

.

massmarmarayelken-1 


Devamını oku: Mass Marmara Yelken Boğaz Kupası

Marmaris'te Son Üç Gün! 

Marmaris Uluslararasi Yat Kulübü tarafından düzenlenen Marmaris Uluslararası Yarış Haftası`nın 26.sı, 24-30 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek. Şimdiden kayıt yaptıran yat sayısı 128'i buldu. 

.

marmarisyarishaftasi2015 


Devamını oku: Marmaris International Race Week

Gemi Geçişlerinde Düzenleme

İstanbul Boğazı'ndan ve İzmit Körfezi'ndeki Körfez Geçiş Köprüsü altından geçiş yapacak hava çekimi 54-58 metre arası olan gemilerin "ilave geçiş şartları" bundan böyle Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğünce belirlenecek. 

.

korfezkoprusu2015 


Devamını oku: İstanbul ve Körfez Köprü Geçişlerinde Düzenleme