Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Boat Show Pendik Başlıyor  

Türkiye’nin deniz üzerinde düzenlenen tek marin fuarı Uluslararası Istanbul Boat Show, 35’nci yaşını kutlamaya hazırlanıyor. Sektörün ilk ve en deneyimli Boat Show’u, 6-11 Ekim 2015 tarihleri arasında Pendik Marintürk İstanbul City Port'ta deniz tutkunları ile buluşmak için gün sayıyor. 

.

.

boatshowpendik 


Türkiye’nin ilk ve en eski denizcilik fuarı Uluslararası Istanbul Boat Show, bu yıl 35 yaşına giriyor. Üç tarafı denizlerle çevrili ve 8.333 km kıyı şeridine sahip ülkemizde, deniz üzerinde düzenlenen tek marin fuarı olma ayrıcalığına sahip Uluslararası Istanbul Boat Show, 6-11 Ekim 2015 tarihleri arasında Pendik Marintürk İstanbul City Port'ta, 35’nci kez deniz tutkunlarını ağırlamaya hazırlanıyor. Deniz üzerinde düzenlendiği için karada yapılan fuarların aksine 40 metreden uzun tekneler de dahil olmak üzere farklı boylarda megayat, süperyat, motoryat, yelkenli, katamaran ve sürat tekneleri ile çeşitli tekne donanımları, malzemeleri ve aksesuarları, 6 gün süresince 35. Uluslararası Istanbul Boat Show’da sergilenecek.         


Dünyanın uluslararası kimlikteki ilk 45, Avrupa’nın ilk 5 denizcilik fuarları arasında yer alan Uluslararası Istanbul Boat Show’un bu yıl 35’nci yaşına girecek olmasından büyük heyecan duyduklarını belirten, UBM EMEA (Istanbul) Türkiye Operasyonlarından Sorumlu Başkanı Haluk BALCI, “Sektörün en eskisi ve tecrübelisiyiz. 1981 yılından beri düzenlenmekte olan Uluslararası Istanbul Boat Show’da 35 yılda yaklaşık 7.000 firma, 21.000 civarı yerli ve yabancı marka ve 1 milyonu aşkın ziyaretçi yer aldı ve yaklaşık 2 milyar dolar da iş hacmi yaratıldı. Bu süreçte Boat Show, katılımcıları ve ziyaretçileri ile gelişerek onların ihtiyaçlarına göre kendini geliştirdi. 2009 yılından bu yana Uluslararası Istanbul Boat Show’u deniz üzerinde düzenleyerek katılımcılarımıza ve ziyaretçilerimize en geniş yelpazede hizmet ediyor ve fırsatlar sunuyoruz” dedi.


35. Uluslararası İstanbul Boat Show, bilet satışlarından elde ettiği gelirin bir bölümünü, daha önceki yıllarda olduğu gibi, ülkemizde denizlerin korunması için mücadele eden en önemli sivil toplum örgütü TURMEPA/Deniztemiz Derneği’ne bağışlayacak. Böylelikle Boat Show takipçileri, bilet satın alarak aynı zamanda milyonlarca önce yıl yaşamın başladığı ve halen sahip olduğu biyolojik çeşitlilikle insan da dahil milyonlarca canlının hayatta kalmasını sağlayan denizlerin korunmasına destek olacak.


Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale - Ayvalik Arası Seyir

Babakale – Ayvalık Arası Seyir Babakale Limanı’ndan sonra güneye doğru iniyorsanız, Edremit Körfezi’ni takip eden kuzeyli rüzgarlar Ayvalık açıklarına kadar size kafadan gelecektir. Bu yüzden güneye doğru inerken, kuzeyli rüzgarlardan tek rahatsız olacağınız bölge burası olacaktır. Kuzeydeki yüksek Kaz Dağlarının yeşilliği ve eşsiz manzarası eşliğinde Edremit körfezi’ne doğru yol olmak...

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi  Adını oldukça sık duyduğumuz bu kasabayı internetten araştırdığımızda ilgimizi çeken bir fotoğraf ve bilgi bulamadık. Ne üzüm bağları olduğundan, ne şaraplarından ne kulelerinden ne de daracık harika sokakları olduğunun farkında değildik.  .