Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

Hamam Koyu / GÖCEK

Göcek'in eşsiz koylarından Hamam Koyu'na yolunuz düşerse bie gece konaklamanızı tavsiye ederiz. Manastır veya Klopatra Koyu olarak da bilinen bu koyda eski Bizans zamanından kalma batık bir hamam bulunmaktadır. 

.

hamam koyu1 

Hamam Koyu ile Kapı Koyu yanyanadır. O yüzden koyun tamamını Hamam Koyu'nun sanılmasına sebebiyet verir. Koy genel olarak demirlemek için derin bir koydur. Fakat hamam yıkıntılarının hemen yanındaki hafif sığ bölgede 3-4 yelkenli teknenin bağlanacağı kadar yer bulunur. Genelde bu yerler dolu olurlar. hamam manastr koyu2

 

Hamam Koyu ve hamamın önü yakın tarihte sit alanı ilan edilmiş ve demirlemeye yasaklanmıştır. Yemek ihtiyacı, karşıda iskelesi olan Kapı Koyu'ndaki restauranttan gidelir. 

 

 

hamam koyu

 

Hamam Koyu, günlük tur teknelerinin ve guletlerin sıklıkla uğradığı bir koydur. Özellikle sezonda oldukça kalabalık olur. O yüzden sezon sırasında kafa dinlemek için Göcek'e geldiyseniz, Hamam Koyu'nda konaklama yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Ama yıkıntıları görmenizi öneririz. 


hamam manastr koyu

 


Çok Okunanlar

B14

B14

B14           İsaf derecesi  Ekip sayısı Ekip ağırlığı Tasarımcı Tasarım yılı Malzeme Trapez sayısı Uzunluk Genişlik Ana yelken alanı Flok yelken alanı Balon yelken alanı Tekne ağırlığı Uluslararası 2 120 - 140 kg Julian Bethwaite 1986 Fiber (GRP) 0 4.25 m 3.80 m 12.00 m2 5.20...

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi

San Gimignano Gezi Rehberi  Adını oldukça sık duyduğumuz bu kasabayı internetten araştırdığımızda ilgimizi çeken bir fotoğraf ve bilgi bulamadık. Ne üzüm bağları olduğundan, ne şaraplarından ne kulelerinden ne de daracık harika sokakları olduğunun farkında değildik.  .  

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezilecek Yeler

Pisa Gezi Rehberi  İtalya'da bulunan ve sayısız belgesele konu olmuş ve tüm dünya tarafından bilinen Pisa Kulesi'ne gittik. Pisa Şehri, İtalya'nın kuzey batısında kalan ve eskiden denizcilikte kazandığı başarılar ile bilinen bir şehir.  .