Ataturk

  • Facebook
  • Twitter
  • instagram
  • instagram
  • instagram
 

2018 Yılı Türkiye Yelken Federasyonu Faaliyet Raporu 

Yelken Fedrasyonu'nun, resmi olarak listeye aldığı etkinlik ve yarışlar, 2018 yılı faaliyet raporunda açıklandı. Faaliyet raporunu ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz. 

 

1

OPTİMİST ÇALIŞMA KAMPI 10-14 Ocak Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Optimist TYF
2 KUZEY AMERİKA ŞAMPİYONASI (NORTH AMERICAN CHAMPIONSHIP) 14-16 Ocak Miami AMERİKA Olimpik /470 YURT DIŞI
3 LASER 4.7 MİLLİ  TAKIM ADAY KAMPI  (1.KAMP) 15-19 Ocak Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Laser 4.7 TYF
4 TYF KIŞ KUPASI 22-27 Ocak Fethiye/Muğla TÜRKİYE Optimist, Laser TYF
5 DÜNYA KUPASI (SAILING WORLD CUP) 22-29 Ocak Miami AMERİKA Olimpik/ 470, Finn, RS:X, Laser Radial, Laser Standard YURT DIŞI
6 420 SINIFI MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI (1.KAMP) 24-27 Ocak Fethiye/Muğla TÜRKİYE 420 TYF
7 TYF KIŞ KUPASI 29 Ocak - 03 Şubat Fethiye/Muğla TÜRKİYE 420, 470, RS:X, RS:One, Techno293 TYF
             
ŞUBAT
8 ANDALUSIAN OLİMPİK HAFTASI (AOW REGATTA) 04 -15 Şubat                 Cadiz İSPANYA RS:X Youth YURT DIŞI
9 OPTİMİST MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI (1.KAMP) 11-17 Şubat Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Optimist TYF
10 LASER 4.7 MİLLİ  TAKIM ADAY KAMPI (2.KAMP) 14-18 Şubat Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Laser 4.7 TYF
11 LASER RADIAL GENÇ ADAY MİLLİ TAKIM KAMPI (1.KAMP) 14-18 Şubat Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Laser Radial TYF
12 420 SINIFI BÖLGESEL KAMP (2.KAMP) 15-18 Şubat   TÜRKİYE 420 TYF
13 TECHNO 293 MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI 18-23 Şubat Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Techno 293 TYF
14 OPTİMİST JUNIOR ÇALIŞMA KAMPI 18-24 Şubat Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Optimist TYF
15 420 SINIFI BÖLGESEL KAMP (3.KAMP) 22-25 Şubat   TÜRKİYE 420 TYF
16 RS:X GENÇLER MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI 28 Şubat-03 Mart Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE RS:X Youth TYF
17 LASER 4.7 MİLLİ  TAKIM KAMPI (3.KAMP) 28 Şubat-04 Mart Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Laser 4.7 TYF
18 LASER RADIAL GENÇ ADAY MİLLİ TAKIM KAMPI (3.KAMP) 28 Şubat-04 Mart Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Laser Radial TYF
             
MART
19 OPTİMİST MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI (2.KAMP) 01-11 Mart Bodrum/Muğla TÜRKİYE Optimist TYF
20 BODRUM ULUSLARARASI OPTİMİST YARIŞLARI (BIOR) 07-11 Mart Bodrum/Muğla TÜRKİYE Optimist BODRUM BELEDİYESİ
21 420 SINIFI BÖLGESEL KAMP (4.KAMP) 08-11Mart   TÜRKİYE 420 TYF
22 TECHNO 293 MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI 11-16 Mart Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Techno 293 TYF
23 FINN AVRUPA ŞAMPİYONASI (FINN EUROPEAN CHAMPIONSHIP) 11-19 Mart Cadiz İSPANYA Olimpik /Finn YURT DIŞI
24 SLALOM SINIFI MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI 15-18 Mart Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Slalom TYF
25 420 SINIFI BÖLGESEL KAMP (5.KAMP) 15-18 Mart   TÜRKİYE 420 TYF
26 TECHNO PLUS MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI 16-18 Mart Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Techno Plus TYF
27 RS:X GENÇLER MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI 18-23 Mart Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE RS:X Youth TYF
28 LASER RADIAL GENÇ ADAY MİLLİ TAKIM KAMPI (2.KAMP) 19-23 Mart Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Laser Radial TYF
29 OPTİMİST ÇALIŞMA KAMPI 27 Mart-01 Nisan Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Optimist TYF
30 TECHNO PLUS AVRUPA ŞAMPİYONASI 27 Mart-08 Nisan Mondello İTALYA Techno Plus YURT DIŞI
             
NİSAN
31 LASER 4.7 AVRUPA ŞAMPİYONASI (LASER 4.7 EUROPEAN CHAMPIONSHIP) 05-15 Nisan Patras YUNANİSTAN Laser 4.7 YURT DIŞI
32 LASER  RADIAL GENÇLER AVRUPA ŞAMPİYONASI (LASER RADIAL YOUTH EUROPEAN CHAMPIONSHIP) 05-15 Nisan Balaton MACARİSTAN Laser Radial YURT DIŞI
33 OPTİMİST ÇALIŞMA KAMPI 17-22 Nisan Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Optimist TYF
34 420 SINIFI BÖLGESEL KAMP (6.KAMP) 26-29 Nisan   TÜRKİYE 420 TYF
35 LASER RADIAL GENÇ ADAY MİLLİ TAKIM KAMPI (3.KAMP) 28 Nisan - 03 Mayıs Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Laser Radial TYF
             
MAYIS
36 420 SINIFI BÖLGESEL KAMP (7.KAMP) 01-06 Mayıs   TÜRKİYE 420 TYF
37 LASER 4.7 MİLLİ  TAKIM ADAY KAMPI (4.KAMP) 02-06 Mayıs Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Laser 4.7 TYF
38 LASER RADIAL/LASER STANDARD AVRUPA ŞAMPİYONASI (LASER RADIAL/LASER STANDARD EUROPEAN CHAMPIONSHIP) 05-12 Mayıs La Rochelle FRANSA Olimpik /Laser Radial, Laser Standard YURT DIŞI
39 SLALOM SINIFI MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI 10-13 Mayıs Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Slalom TYF
40 TYF TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 14-19 Mayıs   TÜRKİYE Optimist, Laser TYF
41 POLONYA ULUSAL ŞAMPİYONASI (POLISH NATIONAL CHAMPIONSHIP) 17-20 Mayıs Sopot POLONYA RS:X YURT DIŞI
42 470 AVRUPA ŞAMPİYONASI (470 EUROPEAN CHAMPIONSHIP) 19-24 Mayıs Burgaz BULGARİSTAN Olimpik /470 YURT DIŞI
43 TYF TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 21-26 Mayıs   TÜRKİYE 420, 470, RS:X, RS:One, Techno293 TYF
44 PİRAT LİGİ 1. AYAK 26-27 Mayıs İstanbul TÜRKİYE Pirat KALAMIŞ YELKEN KULÜBÜ
45 420 SINIFI BÖLGESEL KAMP (8.KAMP) 27-30 Mayıs   TÜRKİYE 420 TYF
46 OPTİMİST MİLLİ TAKIM KAMPI (1.KAMP) 29 Mayıs - 03 Haziran Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Optimist TYF
             
HAZİRAN
47 PİRAT LİGİ 2. AYAK 02-Jun İstanbul   Pirat İSTANBUL YELKEN KULÜBÜ
48 PİRAT LİGİ 3. AYAK (ALTIN BALTA) 03-Jun İstanbul   Pirat İSTANBUL YELKEN KULÜBÜ
49 420 SINIFI MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI (9.KAMP) 07-17 Haziran Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE 420 TYF
50 TECHNO 293 MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI 10-15 Haziran Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Techno 293 TYF
51 OPTİMİST AVRUPA ŞAMPİYONASI 16-30 Haziran Sheveningen HOLLANDA Optimist YURT DIŞI
52 RS:X GENÇLER MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI 18-22 Haziran Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE RS:X Youth TYF
53 LASER RADIAL GENÇ ADAY MİLLİ TAKIM KAMPI (4.KAMP) 18-23 Haziran Heybeliada TÜRKİYE Laser Radial TYF
54 KİEL HAFTASI (KIELER WOCHE) 20-24 Haziran Kiel ALMANYA Olimpik /470, Finn, RS:X, Laser Radial, Laser Standard YURT DIŞI
55 4.YUMURTALIK UÇURTMA SÖRFÜ FESTİVALİ 22-24 Haziran Adana TÜRKİYE Kiteboard ADANA SU KAYAĞI VE DALIŞ SK.
56 LASER RADIAL GENÇ ADAY MİLLİ TAKIM KAMPI (5.KAMP) 25-29 Haziran Heybeliada TÜRKİYE Laser Radial TYF
57 PİRAT LİGİ 4. AYAK 30 Haziran - 02 Temmuz Yalova TÜRKİYE Pirat KAYTAZDERE YELKEN KULÜBÜ
58 420 GENÇLER AVRUPA ŞAMPİYONASI (420 CLASS JUNIOR EUROPEAN CHAMPIONSHIP) 30 Haziran - 12 Temmuz Sesimbra PORTEKİZ 420 YURT DIŞI
             
TEMMUZ
59 RS:X GENÇLER DÜNYA ŞAMPİYONASI 01-07 Temmuz Penmarch Bretagne FRANSA RS:X Youth YURT DIŞI
60 IFCA YOUTH & MASTERS SLALOM DÜNYA ŞAMPİYONASI 02-07 Temmuz Garda İTALYA Slalom YURT DIŞI
61 LASER RADIAL GENÇ ADAY MİLLİ TAKIM KAMPI (5.KAMP) 02-07 Temmuz Heybeliada TÜRKİYE Laser Radial TYF
62 OLİMPİK MİLLİ TAKIM KAMPI (AARHUS) 02-14 Temmuz Aarhus DANİMARKA Olimpik/ 470, Finn, Laser Radial, Laser Standard YURT DIŞI
63 LASER 4.7 DÜNYA ŞAMPİYONASI  (LASER 4.7 WORLD CHAMPIONSHIP + 5. CAMP) 04-17 Temmuz Gdynia POLONYA Laser 4.7 YURT DIŞI
64 PİRAT LİGİ 5. AYAK 07-08 Temmuz İstanbul TÜRKİYE Pirat MARMARA YELKEN KULÜBÜ
65 OPTİMİST MİLLİ TAKIM KAMPI (2.KAMP) 08-15 Temmuz   TÜRKİYE Optimist TYF
66 TYF - DTO TÜRKİYE WINDSURF LİGİ 1. AYAK 12-15 Temmuz     Slalom TYF
67 16. YIL ULUSLARARASI İSTANBUL OPTİMİST HAFTASI (OPTIWEEK) 13-17 Temmuz İstanbul TÜRKİYE Optimist İYK
68 WORLD SAILING GENÇLER DÜNYA ŞAMPİYONASI (WORLD SAILING YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP) 12-21 Temmuz Corpus USA Laser Radial, 420, RS:X YURT DIŞI
69 2018 TROYA YILI ULUSLARARASI PARİON İÇDAŞ YELKEN YARIŞLARI 14-20 Temmuz Karabiga/Çanakkale TÜRKİYE Laser, 420, Techno 293, RS:X İÇDAŞ
70 GENÇLER AVRUPA ŞAMPİTONASI 24-28 Temmuz   ALMANYA Pirat YURT DIŞI
71 TECHNO 293 MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI 22-27 Temmuz Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Techno 293 TYF
72 TECHNO PLUS DÜNYA ŞAMPİYONASI 30 Temmuz - 08 Ağustos Lipaya LİTVANYA Techno Plus YURT DIŞI
73 WORLD SAILING DÜNYA ŞAMPİYONASI (WORLD SAILING WORLD CHAMPIONSHIP) 30 Temmuz - 12 Ağustos Aarhus DANİMARKA Olimpik /470, Finn, RS:X, Laser Radial, Laser Standard, Kite YURT DIŞI
             
AĞUSTOS
74 TECHNO 293 DÜNYA ŞAMPİYONASI 01-12 Ağustos  Liepaja LİTVANYA Techno 293 YURT DIŞI
75 TYF - DTO TÜRKİYE WINDSURF LİGİ 2. AYAK 02-05 Ağustos     Slalom TYF
76 OPTİMİST TAKIM YARIŞI TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 02-05 Ağustos   TÜRKİYE Optimist TYF
77 420 SINIFI DÜNYA ŞAMPİYONASI 03-17 Ağustos Newport USA 420 YURT DIŞI
78 LASER RADIAL GENÇ ADAY MİLLİ TAKIM KAMPI (6.KAMP) 06-10 Ağustos Heybeliada TÜRKİYE Laser Radial TYF
79 OPTİMİST MİLLİ TAKIM KAMPI (3.KAMP) 08-17 Ağustos Urla TÜRKİYE Optimist TYF
80 CROSSBOSPHORUS 11 Ağustos İstanbul Boğazı TÜRKİYE Kiteboard OLİSPOR
81 ULUSLARARASI URLA BAĞ BOZUMU OPTİMİST YARIŞLARI (IGOR) 12-17 Ağustos Urla TÜRKİYE Optimist URLA YELKEN GSK
82 RS:X GENÇLER AVRUPA  ŞAMPİYONASI (RS:X YOUTH EUROPEAN CHAMPIONSHIP) 14 - 26 Ağustos Sopot POLONYA RS:X Youth YURT DIŞI
83 LASER RADIAL GENÇER DÜNYA ŞAMPİYONASI (LASER RADIAL YOUTH WORLD CHAMPIONSHIP) 16-26 Ağustos Kiel ALMANYA Laser Radial YURT DIŞI
84 TYF - DTO TÜRKİYE WINDSURF LİGİ 3. AYAK 16-19 Ağustos     Slalom TYF
85 AVRUPA ŞAMPİYONASI (EUROPEAN CHAMPIONSHIP) 19-25 Ağustos Sopot POLONYA Olimpik /RS:X YURT DIŞI
86 OPTİMİST AVRUPA TAKIM ŞAMPİYONASI 21-26 Ağustos Ledro İTALYA Optimist YURT DIŞI
87 OPTİMİST DÜNYA ŞAMPİYONASI+KAMP 21 Ağustos - 06 Eylül   GÜNEY KIBRIS Optimist YURT DIŞI
88 TYF - DTO TÜRKİYE WINDSURF LİGİ 4. AYAK 30 Ağustos - 02 Eylül     Slalom TYF
             
EYLÜL
89 DÜNYA UÇURTMA SÖRFÜ LİGİ DÜNYA KUPASI (WORLD KITEBOARDING LEAGUE WORLD CUP) 03-09 Eylül Akyaka TÜRKİYE Kiteboard TYF
90 BALKAN ŞAMPİYONASI 05-10 Eylül     Optimist, Laser, 420, Techno  TYF
91 IFCA SLALOM WORLD CHAMPIONSHIP 09-14 Eylül     Slalom TYF
92 TECHNO 293/TECHNO PLUS  MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI 09-14 Eylül Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Techno 293, Techno Plus TYF
93 OLİMPİYAT TEST YARIŞI - DÜNYA KUPASI 09-16 Eylül Enoshima JAPONYA Olimpik /470, Finn, RS:X, Laser Radial, Laser Standard YURT DIŞI
94 3.YIL ULUSLARARASI İSTANBUL RC CUP 14-16 Eylül İstanbul TÜRKİYE IOM İYK
95 PİRAT LİGİ 6. AYAK 15-16 Eylül İzmit/Kocaeli TÜRKİYE Pirat İZMİT YELKEN KULÜBÜ
96 LASER RADIAL GENÇ ADAY MİLLİ TAKIM KAMPI (7.KAMP) 15-19 Eylül Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Laser Radial TYF
97 RS:X GENÇLER MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI 16-21 Eylül Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE RS:X Youth TYF
98 ENOSHIMA OLİMPİK HAFTASI (ENOSHIMA OLYMPIC WEEK) 21-24 Eylül Enoshima JAPONYA Olimpik /470, Finn, Laser Radial, Laser Standard YURT DIŞI
99 OPTİMİST MİLLİ TAKIM KAMPI (4.KAMP) 23-30 Eylül Tekirdağ TÜRKİYE Optimist TYF
100 GENÇLİK OLİMPİYATLARI 24 Eylül-12 Ekim Buenos Aires ARJANTİN Techno Plus YURT DIŞI
101 420 SINIFI BÖLGESEL KAMP (10.KAMP) 26-30 Eylül   TÜRKİYE 420 TYF
102 RODOSTO CUP 26-30 Eylül Tekirdağ TÜRKİYE Optimist TEKİRDAĞ YELKEN İK.
103 TÜRKİYE PİRAT ŞAMPİYONASI 27-30 Eylül Bayramoğlu/Kocaeli TÜRKİYE Pirat BAYRAMOĞLU YELKEN KULÜBÜ
             
EKİM
104 TYF OPTİMİST DENİZKIZI KUPASI 05-08 Ekim   TÜRKİYE Optimist TYF
105 LASER RADIAL GENÇ ADAY MİLLİ TAKIM KAMPI (8.KAMP) 05-09 Ekim Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Laser Radial TYF
106 420 SINIFI MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI (11.KAMP) 10-14 Ekim Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE 420 TYF
107 OPTİMİST ÇALIŞMA KAMPI 10-14 Ekim Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Optimist TYF
108 PİRAT LİGİ 7. AYAK 13-14 Ekim   TÜRKİYE Pirat SUADİYE YELKEN KULÜBÜ
109 RS:X GENÇLER MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI 14-19 Ekim Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE RS:X Youth TYF
110 LASER 4.7 EĞİTİM KAMPI (6.KAMP) 15-19 Ekim Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Laser 4.7 TYF
111 TECHNO 293 MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI 21-26 Ekim Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Techno 293 TYF
112 TECHNO 293 AVRUPA ŞAMPİYONASI 28 Ekim - 03 Kasım     Techno 293 YURT DIŞI
113 TYF BÖLGE KUPASI 24-28 Ekim     Optimist, Laser TYF
114 OPTİMİST ÇALIŞMA KAMPI 31 Ekim - 04 Kasım Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Optimist TYF
             
KASIM
115 LASER 4.7 JUNIOR VE EĞİTİM KAMPI (7.KAMP) 05-09 Kasım Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Laser 4.7 TYF
116 420 SINIFI KAMP (12.KAMP) 15-18 Kasım   TÜRKİYE 420 TYF
117 LASER RADIAL GENÇ ADAY MİLLİ TAKIM KAMPI (9.KAMP) 19-23 Kasım Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Laser Radial TYF
118 TYF ATATÜRK KUPASI 19-24 Kasım   TÜRKİYE Optimist, Laser TYF
119 TECHNO 293 MİLLİ TAKIM ADAY KAMPI 25-30 Kasım Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Techno 293 TYF
120 TYF ATATÜRK KUPASI 26 Kasım-01 Aralık   TÜRKİYE 420, 470, RS:X, Techno 293, Slalom TYF
             
ARALIK
121 OPTİMİST ÇALIŞMA KAMPI 12-16 Aralık Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Optimist TYF
122 OPTİMİST JUNIOR ÇALIŞMA KAMPI 19-23 Aralık Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Optimist TYF
123 LASER 4.7 MİLLİ  TAKIM KAMPI (8.KAMP) 19-23 Aralık Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Laser 4.7 TYF
124 LASER RADIAL GENÇ ADAY MİLLİ TAKIM KAMPI (10.KAMP) 19-23 Aralık Paşalimanı/Çeşme TÜRKİYE Laser Radial TYF